درباره نشریه

 

نشریه علمی- پژوهشی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار دانشگاه پیام نور بر اساس اعلام دفتر سیاست‌گذاری و امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی نامه شماره 240562/18/3 مورخ 1394/11/1، از زمستان 1394، دارای اعتبار علمی- پژوهشی می‌باشد. این نشریه به صورت فصلنامه و به زبان فارسی منتشر می ­گردد. این نشریه در صدد است به صورت تخصصی، آخرین پژوهش ­های بنیادی، کاربردی و توسعه ­ای مرتبط با آموزش محیط‌زیست و توسعه پایدار را به چاپ برساند وبه انتشار نتایج تحقیقات اعضاء هیأت علمی و پژوهشگران در زمینه آموزش محیط زیست و توسعه پایدار مبادرت می‏ نماید.این فصلنامه، بر اساس سیاست دسترسی آزاد، امکان دستیابی فوری به محتوی خود بصورت آزاد را فراهم کرده است. نشریه هزینه ای برای بررسی، پردازش، و انتشار مقالات علمی از نویسندگان و یا نهادها و سازمان های پژوهشی طلب نمی کند.

اهداف نشریه آموزش محیط زیست و توسعه پایدار

انتقال دستاوردها و یافته‏ های دانش بشری به‏ شکل «نوشته‏ ها» از فردی به افرادی و از مکانی به دیگر نقاط جهان، در طول دوران تاریخ علوم، دارای اهمیت بوده و یکی از دقیق ترین و مؤثرترین روش‏های پیشرفت جامعه‏ ها است. در این رابطه، مجله آموزش محیط زیست و توسعه پایدار دانشگاه پیام نور برای پی‏گیری هدف ‏های زیر انتشار می‏ یابد:

  • انتشار آخرین دستاوردهای علمی محققان کشور در زمینه آموزش محیط زیست و توسعه پایدار
  • گسترش دانش و فناوری آموزش محیط زیست و توسعه پایدار کشور
  • به وجود آوردن امکان ارتباط بین مراکز علمی و پژوهشی و همچنین مراکز آموزشی
  • انتشار و انتقال یافته‏ های علمی و فنی مراکز آموزشی و پژوهشی، به ویژه یافته‏ های اساتید، دانشجویان دوره‏ های کارشناسی ارشد و دکترا و نیز دستاوردهای متخصصان گوناگون، و بالاخره
  • سازماندهی اطلاعات علمی در زمینه آموزش محیط زیست و توسعه پایدار

در این راستا از کلیه پژوهشگران، متفکران و مبتکرین درون مرزی و برون مرزی دعوت می‏ شود که برای تحقق و به ثمر رسیدن هدف ‏هـای یاد شده، مقاله های پژوهشی خود را به‏ نشریه آموزش محیط زیست و توسعه پایدار، دانشگاه پیام نور ارسال دارند.

مقاله‏ های رسیده با توجه به معیارهایی چون کیفیت، چگونگی تجزیه و تحلیل، نحوه اظهار نظر، نتایج به دست آمده و نیز با در نظر گرفتن جنبه‏ های نوآوری، کاربردی، گستردگی و فراگیری آنها، پس از داوری در هیأت تحریریه مطرح و در مورد قبول یا رد آن تصمیم‏ گیری خواهد شد.

مسئولیت نتایج علمی و فنی نوشته به عهده نویسنده مقاله خواهد بود.

 

                                                                                                                             هیئت تحریریه نشریه

 

نشریه